Правовий захист представника формування

Законом гарантується захист життя, здоров'я, честі, гідності, майна члена громадського формування та членів його сім'ї від злочинних посягань (ст. 17 Закону).

Так, за порушення вимог ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону) Кримінального кодексу України передбачене покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону (ст. 348 КК України) карається позбавленням волі на строк від девяти до п’ятнадцяти років.

Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця (ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення) тягне за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів громадян або адміністративний арешт до п’ятнадцяти діб.