15.10.2019

15 жовтня 2019 року


Вітаємо всіх членів громадських формувань з 11-річчям реєстрації нашого “Об’єднання Громадських формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону”14.12.2018

14 грудня 2018 року


Відбулося розширене засідання комітету №3 Громадської ради при Міністерстві Оборони України, за участю членів комітету та керівників відокремлених підрозділів ОГФ України ОГП ДК. На засіданні були обговоренні питання про сприяння у створенні громадського резерву ЗС України, та можлива участь членів ОГФ України ОГП ДК в забезпеченні резерву для військової служби правопорядку на територіях де на цей час діє Війсковий стан. В резолюції засідання було закладено дорожню карту дій таких підрозділів у відповідних ситуаціях. А також висунута пропозиція звернутися до голови  комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони провести круглий стіл на тему:

"Громадський резерв людських ресурсів військових формувань України : стан, завдання, проблемні питання та перспектива." 

у звязку з ситуації щодо зростання ризиків військової загрози з боку РФ та введенням у 10 областях України військового стану а також  обговорити питання спільної взаємодії відповідних державних силових та обороних відомств з громадськими об'єднаннями, які на добровільних засадах займаються діяльністю щодо підтримання обороноздатності держави.


15.10.2018

15 жовтня 2018 року виповнюється 10 років з моменту початку діяльності Об'єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону. Ця юбілейна дата вказує на те що дійсно є потреба у суспільства в діяльності організації такого формату, як ОГФ України ОГП ДК та його структурні підрозділи. У 2008 році вперше в Україні були створені обласні громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону, які надалі і об'єдналися в Об'єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону. ОГФ України ОГП ДК це не є громадська організація, відповідно до Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" вона має такий самий статус як органи Національної поліції.

За 10 років на терені України з'явилися десять обласних і вісім районих відокремлених підрозділів ОГФ України ОГП ДК.

Але й досі органи місцевого самоврядування та органи Національної поліції відсторонюються від співпраці з членами і активістами цих підрозділів.  Сьогодення дає виклик не тільки державним , місцевим органам управління, силовим відомствам правопорядку та оборони України, воно дає виклик всьому народу України на питання його безпеки, мирного життя. За чотири роки реформування міліції в поліцію статистика кримінальних злочинів та адміністративних правопорушень не зменшилася, а навпаки збільшилася в десятки разів.

тому народ вирішує самостійно братися за забезпечення своєї безпеки. Прикладом того нещодавні факти затримання збройних грабіжників на Київщині у с.Красилівка, також потойрічний факт вбиство злодія-гвалтівника учасника збройного пограбування бізнесмена ву Вишгородському р.Київської області  і багато інших випадків освітлених засобами інформації.

  Тому у громадян є велика необхідність не тільки чекати на допомогу коли приїде патрульна поліція а іноді брати їх обовязки на себе. 

Ще в 2013 році на святкуванні п'ятої річниці ОГФ України ОГП ДК відомий міжнародний та український політичний і державний діяч , член постійної комісії Верховної Ради України в Парламенській асамблеї Ради Європи, голова комітету ПАРЄ з питань науки і техніки, член координаційної ради ОГФ України ОГП ДК, генерал-полковник громадської цивільної служби Анатолій Раханський вітаючи з святом членів громадських формувань , запрошував підтримати інціативу ОГФ України у розвитку руху охорони порядку при місцевих територіальних радах.

02.06.2018

02 червня 2018 року відбулися Загальні збори Керівників відокремлених підрозділів ОГФ України ОГП ДК за участі членів Координаційної ради.

Урочисте відкриття зборів розпочалося підняттям прапору ОГФ України ОГП ДК.

Від імені великого колективу Об'єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону та Координаційної ради нагороджено членів Київського обласного ГФ з нагоди 10-річчя створення Київського обласного громадського формування.

На зборах заслухали:

1) доповідь керівника  ОГФ України ОГП ДК генерала-полковника громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК Куртяна С.А. про стан справ та напрямки розвитку діяльності;

2) доповідь члена ГР при МО України, керівника комітету територіальної оборони при ЗСУ полковника запасу Петренка М.М. про напрямок технічно-фінансового забезпечення ВП ОГФ України через створення первинних відділів ГФ на територіях статутної діяльності;

3) виступи керівників відокремлених підрозділів ОГФ України ОГП ДК про пропозиції та варіанти подальшого розвитку діяльності територіальних підрозділів.

Створено комітети центрального штабу за напрямками діяльності, намічених для подальшого розвитку.

15 жовтня 2018 року з нагоди 10-річного існування ОГФ України ОГП ДК запропоновано відзначення цієї дати урочистими заходами: проведення урочистих зборів, підготовка нагород ОГФ України ОГП ДК для активних та постійних учасників громадської цивільної служби та ін.


   
  


02.04.2018

30 березня 2018 року отримано підтвердження реєстрації нового відокремленого підрозділу ОГФ України ОГП ДК : Івано-Франківського обласного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону керівником якого є громадянин України Данів Володимир Михайлович.

Від імені великого колективу Об'єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону щиро вітаємо Вас, наші колеги з Івано-Франківської області. Маємо велику надію на плідну співпрацю у сфері діяльності з охорони громадського порядку та безпеки громадян.

Слава Україні!30.11.2017

Сьогодні  на засіданні Громадської ради при Міністерстві збройних сил України що відбулося в приміщенні великої зали Національного університету оборони України імені Івана Черняховського було прийнято рішення про включення членів Об'єднання Громадських Формувань Укараїни з охорони громадського порядку і державного кордону в склад громадського резерву збройних сил України, та забезпечити облік вказаних членів в списках територіальної оборони за місцем їх реєстрації.  Участь членів ОГФ України в роботі штабів територіальної оборони

може дати сутьєву підтримку в забезпеченні спокою та безпеки на вулицях міст , селищ, та сіл у більш якісному форматі. Можливість брати участь в загальних військово-патріотичних навчаннях та зборах. Штаб ОГФ України ОГП ДК звертається до небайдужих громадян та посадових осіб місцевого самоврядування, працівників державних адміністрацій підтримати інціативу створення громадського резерву ЗСУ, на території місця проживання громадян..
28.06.2017

За ініціативою штабу ОГФ України ОГП ДК в приміщенні Оболонської районної державної адміністрації був проведений IV міжнародний круглий стіл "Інституційний розвиток поліціянтності в Україні та Європейських державах" . В проведені круглого столу прийняли участь представники відокремлених підрозділів ОГФ України ОГП ДК Київщини, Волині, Чернігівщини, Херсонщини та інших областей України, а також представники делегацій муніципальної поліції з Польші. В ході проведення заходу були заслухані виступи представників українських та польських структур, що відповідають за охорону громадського порядку в обох державах. В ході проведення заходу було вирішено про створення Штабом формування координаційний центр, куди запросили до участі представників польської сторони.27.06.2017


За інціативою штабу ОГФ України ОГП ДК  та участю  з боку України: Всеукраїнської громадської організації «Міжнародна дипломатична місія «Організація Безпеки Суспільства Європи»,  Київського обласного громадського формування відокремленого підрозділу ОГФ України ОГП і ДК,  Броварського міського громадського формування відокремленого підрозділу ОГФ України ОГП і ДК,  Броварського районого громадського формування відокремленого підрозділу ОГФ України ОГП і ДК,  Вишгородського районого громадського формування відокремленого підрозділу ОГФ України ОГП і ДК,  Головного управління Національної поліції України в м. Києві,  Головного управління Національної поліції України в Київській області,  Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році».

З боку Польші представники польських делегацій: від Суспільної академії наук Варшава, польської муніципальної поліції «Straz Miejska», Польсько-Україського культурно-освітнього товарищества «Круніца» на Україні; Спілки поляків України; Польського дому в Києві; польського фонду NPZ life

було проведено інформаційно-мобілізаційному заході  «Автопробіг по місту Києву і Київській області», присвяченому Дню Конституції України та дев’ятій річниці діяльності громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК, 

В ході автопробігу учасники відвідали памятні місця для обидвох братніх народів України і Польші: територію заповідника "Биківнянські могили" де встановлено меморіал загиблим польським військовим,  Меморіал памяті "Небесної сотні на вул.Інститутській в м.Києві, а також територію національного музею- заповіднику "Битва за Київ у 1943 році". На всіх вказаних місцях представники України та Польші поклали вінки памяті загиблих. 


В кінці марафону був проведений міні захід з відзначення учасників автопробігу і членів ОГФ України ОГП ДК де були вручені сертифікати, почесні грамоти та універсали присвоєння звань розрізнення керівного і робочого складу громадської служби . Вказані заходи фіксувалися фахівцями Аеромобільної служби ОГФ України шляхом застосування квадрокоптера.

Відео YouTube


          

На зазначений захід були запрошені представники державних адміністрацій Київської області та районів, але нажаль ні одного державного службовця так не вдалося зустріти в період проведення міжнародної акції.
З боку організатора заходу висловлюється подяка співробітникам роти супроводження патрульної поліції та їх командиру пану Олексію за проведення автоколони в умовах дорожнього руху в м.Києві без порушень та пригод. також висловлюється подяка групі мотоциклістів Служби порятунку 911, які також прийняли участь в організації безпечного руху автоколони запланованим маршрутом , та особисто пану Дибі Павлу Петровичу директору ГО "Служба порятунку 911".


 28.02.2017

  Делегація штабу ОГФ України ОГП ДК у складі керівника Куртяна Сергія Анатолійовича, в.о. керівника Київського обласного ГФ ОГП ДК Воропая Миколи Івановича  провели міжнародну зустріч з представниками відомої польської фірми "Dronhaus"в приміщенні любязно наданого Будівельною колсантинговою фірмою "Граніт",

  В ході зустрічі сторони обговорили можливість спільної співпраці в рамках передбачених законодавством двох сусідніх держав в галузі охорони громадського порядку та безпеки на території українських підприємств, організацій та закладів з можливістю застосування досвіду польських спеціалістів,   Після проведених переговорів був підписаний договір про можливість надання з боку польської фірми "Dronhaus" матеріальної допомоги у вигляді технічного обладнання для  гарантійного та сервісного обслуговування безпілотних літальних апаратів. Ця подія має глибокий потенціальний розвиток нових технологій для українського суспільства в багатьох сферах національного господарства.

  З боку керівництва ОГФ України ОГП ДК висловлюється велика подяка директору Видренка Віктора Миколайовича Будівельною колсантинговою фірмою "Граніт" за надане приміщення та  смачний обід. 


18.09.2016

18 вересня 2016 року делегація штабу ОГФ України ОГП ДК у складі керівника Куртяна Сергія Анатолійовича, заступника керівника Київського обласного ГФ ОГП ДК Балагути Віктора Володимировича з нагоди свята "День міста Бориспіль " провели зустріч з мером міста Федорчуком  Анатолієм Соловйовичем.

В ході зустрічі були обговорені теми по забезпеченню охорони громадського порядку та безпеки населення, намічені плани співпраці між адміністрацією міста та Київським обласним формуванням з охорони громадського порядку і державного кордону в подальшому створенню Бориспільського міського формування з охорони громадського порядку і державного кордону відокремленого підрозділу ОГФ України ОГП ДК для активної діяльності спільно з підрозділами Національної поліції в напрямку протидії злочинності на території міста.

Звертаємося до жителів міста Бориспіль , які мають бажання вступити в ряди Бориспільського міського формування з охорони громадського порядку звертатися до керівництва штабу Київського обласного формування по телефонах:  097-6273147, 067-4667359.11.09.2016

11 вересня  2016 року з одноденним візитом керівник ОГФ України ОГП ДК Куртян Сергій Анатолійович в складі делегації Міжнародної дипломатичної місії "Європейська Україна" спільно з президентом місії Буденком Вячеславом Євгеновичем та іншими членами місії відвідали місто Варшава, на запровадження міжнародного проекту "Україна - Польща" проведено зустріч з послом сеймуПольщі, заступником голови коиісії закордоних справ Польщі Марією Малгожатою , в ході зустрічі були обговорені питання співпраці,  розвиток міжнародних відносин між двома народами, обмін досвідом в питаннях по охороні громадського порядку на територіях місцевого самоврядування, Сторони домовились про дісну взаємодію направлену на розвиток громадської безпеки українських громадян , які перебувають на території Польщі та польських громадян, які перебувають на території України.13.04.2016

13 квітня 2016р. в рамках Безпекової секції Міждержавного Проекту "Україна - Польща" керівник Безпекової Секції Проекту, керівник ОГФ України ОГП ДК генерал-полковник громадської цивільної служби Сергій Куртян та комендант Муніципальної поліції м.Кракова Адам Молот у Муніципалітеті м.Краків підписали Меморандум про Співробітництво з  Муніципальною  поліцією м.Кракова. На завершення заходів, що були сплановані в рамках Проекту, Співголова Проекту Почесний  Президент  Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна" Вячеслав Буденко та керівник Безпекової Секції Проекту Сергій Куртян поклали вінок у замку Вавель до могили 8-го президента Польщі Леха Качинського та його дружини Марії, також віддали шану перед саркофагом польського політичного і державного діяча, першого голови відродженої польської держави, маршала Польщі Юзефа Пілсудського.

   


10.04.2016

9-10 квітня 2016р. в рамках Міждержавного Проекту "Україна - Польща" українська делегація на чолі з Співголовою Проекту (українська  сторона) Почесним Президентом Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна"  Вячеславом  Буденком разом з керівником Безпекової Секції Проекту Сергієм Куртяном, Співголовою   Міждержавного  Проекту "Україна - Польща" депутатом Польського Сейму пані Малгожатою Госієвською та ії керівником  Бюро пані Наталею Саруль взяли  участь у заходах з нагоди вшанування памяті загиблих у Смоленській катастрофі, які проходили на площі перед Президентським палацом у м.Варшаві.

 04.03.2016

04 березня 2016р. делегація  ОГФ України ОГП ДК у складі керівника генерал-полковника громадської цивільної служби С.Куртяна, та членів Київського обласного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону Буденка О., Буденка В. та за участі президента Міжнародної Дипломатичної Місії народної дипломатії "Європейська Україна" Буденка В.Є., на підставі офіційного запрошення від коменданта муніципальної поліції м.Лодзь, взяли участь у святкуванні 25 річниці з дня заснування муніципальної поліції в місті Лодзь, Польша.

В процесі святкового зібрання яке було проведено в міській адміністрації були присутні поважні гості: мер міста Лодзь, начальник Лодзінського управління національної поліції,  представники військового корпусу пограниччної служби, ветерани муніципальної поліції м.Лодзь, та інші поважні гості. В ході святкування були проведено нагородження особового складу муніципальної поліції м.Лодзь юбілейними медалями та памятними відзнаками. В знак поваги та співпраці з українськими колегами відповідно підписаного меморандуму представників української делегації нагородили памятними відзнаками муніципальної поліції м.Лодзь.

    27.01.2016

З 18 -25 січня 2016 року керівник ОГФ України ОГП ДК генерал-полковник громадської цивільної служби С.Куртян, в рамках робочої поїздки відвідав польських колег з муніципальної поліції м.Лодзь. Зустрівся з віце-президентом міста Лодзь та керівниками комітету кризисного керування і муніципальної поліції.

За час перебування  С.Куртян відвідав добровольчі пожежно-рятувальні частини та підрозділи муніципальної поліції м.Лодзь.

В процесі спілкування з польськими колегами С.Куртян дізнався про роботу рятувальників їх матеріальну забезпеченість та матеріально-технічну базу, яку, до речі, було закуплено за гроші міста і передано добровольцям. Також С.Куртян дізнався що добровольцям пожежно-рятувальних частин з бюджету міста виплачуються грошові нагороди за  їх навчання відповідним навикам та участь в акціях допомоги державним пожежно-рятувальним загонам. З муніципальною поліцією справи фінансування ще кращі ніж у пожежно-рятувальних доброльчих загонів. Муніципальна поліція (Straż Miejskie w Łodz) повністю фінансується з міського бюджету, а це витрати приблизно 8 млн. злотих на рік.

За таких умов розвивається діяльність підрозділів муніципальної поліції м.Лодзь, загальна чисельність працівників складає 470 осіб на місто, це шість районних підрозділів:  є піші, автомобільні, велосипедні, та кінні патрулі, силами яких проводиться діяльність охорони громадського порядку на території міста Лодзь.  Працівники муніципальної поліції, за рахунок бюджету міста, повністю забезпечені всім необхідним спеціальним обладнанням, спец. одягом, транспортними засобами і ГСМ до нього, службовими приміщеннями, а також приміщеннями для навчання та тренування. Оплата праці працівників поліції становить від 500 євро до 1800 євро.

Графік роботи нормований з понеділка по пятницю, в суботу та неділю працюють тільки патрульні наряди (крім кризових ситуацій).

За час відвідування С.Куртян  ознайомився з навчально-тренувальною базою Лодзинської муніципальної поліції, відвідав підрозділ кінної поліції, до речі кінні патрулі є не у всіх містах в Лодзі - то є окремий підрозділ поліції який займається патрулюванням лісової зони навколо міста. Коні проходять відповідні тренування не тільки брати бар’єри чи інші спортивні споруди, а й методи ведення протидії порушникам порядку, навчений кінь може брати участь в припиненні масового безладу. Комендант  Straży Miejskiej в Лодзі Zbigniew Kuleta пишається своїм кінним підрозділом.

    

В телеінтерв'ю на телеканалі TOYAtv С.Куртян відзначив що метою робочої зустрічі, відповідно підписаного у червні 2015 року меморандуму про співпрацю, є отримання досвіду підготовки кадрів членів ОГФ України ОГП ДК для діяльності у сфері охорони громадського порядку та безпеки на територіях місцевого самоврядування, організацій, установ, закладів в Україні.

С.Куртян та члени штабу ОГФ України ОГП ДК впевнені що  на Україні теж можливо застосування подібного досвіду, який польські колеги накопичували вже 25 років.25.11.201525 листопада 2015 року у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбувся ІІ Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Розвиток цивільної безпеки України в контексті євроінтеграції».

Від ректорату Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Президії Національної академії правових наук України, організаційного комітету учасників заходу привітав перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Битяк Юрій Прокопович. Він зазначив, що «цивільна безпека сьогодні – це комплекс заходів щодо благополуччя держави і громадянина. Ії стан прямо залежить від розуміння кожним правильних шляхів до визначення пріоритетних напрямів реагування на умови існуючих загроз. Суспільство потребує для відновлення миру та злагоди в країнах практичних пропозицій в площині адміністративно-правової мобілізації ресурсних мотивів цивільного населення і громадського капіталу нації. Сьогодні увага людства прикута до того, що в ряді країн мають місце громадянські розколи, агресія, ворожнеча, конфлікти незаконних самодіючих озброєних формувань населення, що породило масову міграцію, космополітичні виклики, які потребують свого рішення, а від правників-вчених – наукових пошуків для надання невідкладних ефективних пропозицій. Це ще раз підтверджується подіями, які нещодавно мали місце у Франції, продовжуються на сході нашої держави, в Ізраїлі, Сирії та інших країнах».

Із цікавими доповідями виступили представники польської делегації у складі представників професорського складу Академії суспільних наук в м. Варшава і м. Лодзь (Marjański Andrzej (dok., Katedra Bezpieczeństwa Narodowego, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Polska), Rozwadowski Piotr (dok., Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Polska) та Муніципальної поліції Польщі (Kuleta Zbigniew (Komendant Straży Miejskiej w Łodzi), Kociołek Grzegorz (Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi), представник Громадської цивільної служби Об’єднання громадських формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону (Куртян Сергій Анатолійович, керівник Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону, генерал-полковник громадської цивільної служби), Алісов Євгеній Олександрович (доктор юридичних наук, професор, директор Інституту підготовки слідчих кадрів для МВС України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого), Настюк Василь Якович (доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України), Гончаренко Ганна Анатоліївна (заступник начальника відділу кадрового забезпечення Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Посохова Оксана Олександрівна (керівник відділення ПриватБанку), Салтиков Станіслав Михайлович (студент 4 курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого).

Результатом проведення цього, надзвичайно важливого в аспекті наукового осягання проблем цивільної безпеки сьогодення, заходу, став збірник наукових праць, який поповнить каталог актуальних джерел наукових напрацювань, ідей та поглядів. До збірника увійшли тези наукових доповідей та повідомлень 149 учасників, серед яких – практичні працівники (Straży Miejskiej w Łodzi (Польща, м.Лодзь), Служба безпеки України (Україна, м.Київ), прокуратура Харківської області (Україна, м.Харків), Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону (Україна, м.Київ), Харківське обласним громадським формуванням з охорони громадського порядку і державного кордону (Україна, м.Харків), Харківська міська організація профсоюзу підприємців(Україна, м.Харків), науковці (Społeczna Akademia Nauk w Warszawie (Польща, м.Варшава), The Ohio State University (США, штат Огайо), Науково-дослідний інститут Національної академії прокуратури України (Україна, м.Київ), Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (Україна, м.Харків), Класичний приватний університет (Україна, м.Запоріжжя), Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (Україна, м.Харків), Харківський національний університет внутрішніх справ (Україна, м.Харків), студентська молодь (Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України, Інститут підготовки слідчих кадрів для МВС України, Інститут підготовки юридичних кадрів для СБ України, війсково-юридичний факультет, міжнародно–правовий факультет, факультет підготовки кадрів для Пенсійного фонду України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Україна, м.Харків), Харківського інституту Гештальту та Психодрами (Україна, м.Харків), Харківський національний університет радіоелектроніки (Україна, м.Харків).

Всі напрацювання та результати наукових дискусій безперечно повинні мати не лише своє теоретичне закріплення, а й практичне – на рівні практикуючих юристів, службовців, посадових осіб, представників безпекового сектору.

Наприкінці заходу учасниками заходу було схвалено резолюцію, в якій містяться ряд конкретних рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства з питань цивільної безпеки України.

    


14.11.201509 листопада 2015 року в м.Лодзі, Польша, відбулася робоча зустріч між керівником Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону генерал-полковником громадської цивільної служби, радником президента  Міжнародної Дипломатичної місії «Європейська Україна» Сергієм Куртяном і комендантом муніципальної поліції Збігневим Кулетою та керівником штабу кризисного керівництва Грегордом Касіолеком.

Відповідно до меморандуму, який був підписаний у червні цього року, сторони обговорили подальші плани співпраці в питаннях обміну досвідом по організації громадської безпеки в суспільствах слов’янських народів.

В ході зустрічі сторони обговорили можливість подальшого розвитку взаємовідносин між ОГФ України ОГП ДК і муніципальної поліції м.Лодзя, Польща.  Також керівник ОГФ України ОГП ДК вручив польським представникам запрошення прийняти участь в ІІ Міжнародному Науково – практичному круглому столі «Розвиток цивільної безпеки України в контексті євроінтеграції» який відбудеться 25 листопада 2015 року на базі державного університету ім.Ярослава Мудрого в м.Харкові, Україна в приміщенні  кафедри підготовки спеціалістів слідчих органів МВС України під патронатом члена Президії Європарламенту, депутата Європарламенту, професора юридичних наук Республіки Польщі, комісара Міжнародної Дипломатичної місії «Європейська Україна» Адома Карла Карського.

Польська сторона прийняла запрошення і запевнила про свою участь в вище вказаних заходах.

На круглому столі будуть підняті теми цивільної, громадської безпеки громадян України, реформування українських правоохоронних органів, створення нових для України правоохоронних органів в системі місцевого самоврядування, ініціатором якого вже на протязі  восьми років поспіль є ОГФ України ОГП ДК на чолі з керівником  Куртяном Сергієм.

Спираючись на 20-річний досвід представників муніципальної поліції Польщі, планується за спільною участю, розробити навчальну програму по підготовці  працівників муніципальної поліції органів місцевого самоврядування на території України.

 08.07.20158 липня 2015 року 

За ініціативою центрального штабу ОГФ України ОГП ДК  було проведено міжнародний «круглий стіл» під патронатом Міжнародної Дипломатичної місії Народної Дипломатії «ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА» за участю президента пана Буденка В.Є., в гостинно наданому Європейським університетом приміщенні та за участю проректора пані Тимошенко О.І.

Результатами заходу стане внесення пропозицій зміни проекту Закону України «Про муніципальну варту».

На круглому столі були присутні представники польських «Страж Мейска», що охороняють порядок у місті Лодзь, Польща. Українську сторону представили керівник Об’єднання громадських формувань України  з охорони громадського порядку і кордону Сергій Куртян, командири громадських формувань з різних куточків держави та інші експерти.

Мета заходу – використати європейський досвід для створення досконалої системи Громадської безпеки в Україні.

Керівники «Страж Мейска» розповіли про особливості роботи свого підрозділу, та надали рекомендації для українських колег в уже діючих громадських формуваннях.

Далі учасники обговорили проект Закону України «Про муніципальну варту» від 18.05.2015 р. № 2890. Колегіально визнали недоліки – дублювання функцій діючого Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону», а також відсутність у проекті Закону «Про муніципальну варту» точного механізму роботи варти. На думку експертів, прийняття такого закону створить не передбаченні випадки протистояння суспільства та членів створеної Муніципальної Варти.

Керівник Об’єднання громадських формувань України  з охорони громадського порядку і кордону, член громадської ради міліції Київщини Сергій Куртян наголошує – один закон не повинен повторювати функції іншого закону, а головна задача нових законів не залишити жодного шансу для організованих злочинних угрупувань.

Учасники круглого столу по завершенні заходу підготували пропозиції для профільного комітету Верховної Ради України, щодо вдосконалення Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Ось кілька з них: забезпечити зарахування часу роботи у підрозділах Об’єднання громадських формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону до трудового стажу при  розрахуванні пенсійного забезпечення відповідно до чинного законодавства; розробити чіткий механізм при створенні та реєстрації територіальних формувань.

Прес-служба ГУМВС України в Київській області.10.06.201510-12 червня 2015 року 

Поєднання  дипломатичних зусиль Міністра закордонних справ України та Заступника голови  Громадської ради  при  МЗС  України, Президента  Місії Вячеслава Буденка і радника президента місії з питань дипломатичної безпеки, керівника ОГФ України ОГП ДК, генерала - полковника громадської цивільної служби С.Куртяна у  Польському фарватері.

Напередодні  робочого візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Республіки Польща і його участі у роботі VII - го засідання Ради МЗС України та МЗС Республіки Польща під час якої П.Клімкін висловив переконання щодо подальшого висхідного розвитку стратегічного партнерства між Україною та Польщею.  

І  вже 10-12 червня 2015 року у Польщі м. Лодзі , Заступник голови  Громадської ради  при  МЗС  України Президент  Місії Вячеслав Буденко та радник Президента  Місії з питань цивільної охорони, керівник Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону Сергій Куртян  підписали Меморандум  про  співпрацю з  Муніципальною поліцією Польщі у м. Лодзі в рамках Європейського проекту Місії.

Проект здійснюється під патронатом Міжнародної Дипломатичної Місії «Європейська Україна» та Генерального Представництва Місії у Польській Республіці. Одним із напрямків діяльності Проекту є подальше долучення до  нього підрозділів Страж Мейска всієї Польщі та  утворення  Міжнародної  Координаційної Ради цивільної безпеки України та  Польщі. Можливе застосування  цього пілотного  проету в інших державах - членах Європейського Союзу.

 

Прес-служба Муніципальної поліції Польщі у м. Лодзь

Прес-служба Генерального Представництва Місії у Польській Республіці

Прес-служба  Місії

Прес- служба штабу ОГФ України ОГП ДК10.05.201510-13 травня 2015 року в Республіці Польщі побувала з міжнародним візитом українська делегація

у складі керівника Об’єднання громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону генерал-полковника громадської цивільної служби С. Куртяна та президента МІЖНАРОДНОЇ ДИПЛОМАТИЧНОЇ МІСІЇ «ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА» В.Буденка з міжнародним візитом, метою якого було започаткувати міжнародні стосунки по обміну досвідом організації діяльності з організаціями профільного направлення - «Муніципальна поліція» місцевого самоврядування в Польші та Об’єднання громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону.

В ході зустрічей з представниками муніципальної поліції м. Варшави, м. Лодзь, м. Вроцлава, м. Кракова: було отримано принципову згоду на співпрацю в рамках міжнародного обміну досвідом та надання взаємної допомоги у розвитку діяльності професійного направлення на території України та Республіки Польщі.

Обговорено та проводиться підготовка підписання меморандуму співпраці за участю Об’єднання громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону та «Муніципальної поліції» місцевого самоврядування в Польщі, за сприяння кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Польської Академії суспільних наук м.Лодзь - факультет напрямку Національна безпека та антикризове управління.

http://www.euroukraine.com.ua/en/item/374-prezydent-misii-v-budenko-ocholyv-delehatsiiu-mizhnarodnykh-sposterihachiv-misii-na-vyborakh-prezydenta-polshchi

  


25.04.2015В м.Чигирин вшанували пам'ять загиблим українським козакам.

25 квітня 2015 року відвідав м.Чигирин керівник Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону, радник президента міжнародної дипломатичної місії народної дипломатії «Європейська Україна» директор дипломатичного охоронного бюро місії, генерал-полковник громадської цивільної служби КУРТЯН Сергій Анатолійович разом з групою представників українського козацтва на чолі з головним гетьманом СОКОЛОВСЬКИМ М.П.

В процесі відвідування гості вшанували пам'ять загиблим українським козакам які виборювали волю України на протязі віків. С. Куртян провів зустрічі з місцевими активістами громад по питаню створення територіальних громадських формувань з охорони громадського порядку та безпеки, освітив діяльність Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону та діяльність Міжнародної дипломатичної місії народної дипломатії «Європейська Україна».

Куртян Сергій Анатолійович разом з групою представників українського козацтва на чолі з головним гетьманом Соколовським М.П. прийняли участь в проведенні святейшим патріархом Київської Русі Філаретом посвячення прапорів та зброї воїнів відправляючихся в зону АТО. Також С.Куртян разом з святейшим патріархом Київської Русі Філаретом, представниками української церкви, групою представників українського козацтва на чолі з головним гетьманом Соколовським М.П. та активістами громади, прийняв участь в покладанні квітів та вінків до пам’ятника Богдану Хмельницькому на замковій горі м.Чигирин та до могили М. Залізняка в с.Медведівка Чигиринського району Черкаської області. Присутні відвідали музей Б.Хмельницького в м.Чигирин, та краєзнавчий музей в с.Медведівка.

  
   16.04.2015
В Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого що в м.Харкові відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку сектору безпеки України: публічно-приватні аспекти»

Інститут підготовки слідчих кадрів для МВС України, кафедра адміністративного права, кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності

Організатори:

Кафедра кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого,

Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону (громадська цивільна служба),

Харківське обласне громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону (відокремлений підрозділ ОГФ України).

Конференція проводилась на базі Інституту підготовки слідчих кадрів для МВС України.

Відкрив засідання та привітав учасників від ректорату Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Президії Національної академії правових наук України перший проректор, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, лауреат Державної премії України, завідувач кафедри адміністративного права Ю.П. БИТЯК.

У роботі конференції взяли участь 187 учасників. За результатами конференції видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень загальним обсягом 42 умовних друкованих аркушів українською, російською та англійською мовами.
Примірник можна замовити за тел.097-9612757 (ціна договірна)

виступили:

АЛЕКСАНДРОВ В.М. к.ю.н, доцент кафедри загально військових приватних дисциплін військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
АЛІСОВ Є.О. д.ю.н.,професор директор Інституту підготовки слідчих кадрів для МВС  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
ВОРОБЬЄВ Л.Л. член штабу ОГФ України ОГП ДК, генерал-майор громадської цивільної служби;
КУРТЯН С.А. керівник ОГФ України ОГП ДК генерал-полковник громадської цивільної служби;
МЕХ Ю.В. к.ю.н. доцент, завідуяча кафедрою адміністративного правата адміністративної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та інші.

Наприкінці роботи конференції відбулося нагородження учасників подяками від ректорату Університету та Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону.

  


25.12.2014

НАМ ПОТРІБНА ПОЛІЦІЯ, ЯКА БУДЕ СЛУЖИТИ НАРОДУ

Відео YouTube


Про це повідомила Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Екатерина ЗГУЛАДЗЕ-ГЛЮКСМАН під час прес-конференції.

Вона зазначила, що для неї велика честь, що є команда, яка готова робити масштабну реформу, команда в якій є політична воля.


- Нам потрібна поліція, яка буде служити народу,- зазначила пані Згуладзе. – Ми будемо намагатися змінити відношення між громадянами та поліцією, та встановити між ними зв'язок. Коли рівень довіри до міліції – нульовий, нас ніхто не почує. Першочергова задача, яка стоїть перед нами – відбудувати імідж. Це змінить  якість та стандарти роботи.

За словами Екатерини Згуладзе Реформа МВС розпочнеться по всій Україні, але в першу чергу у великих містах. Почнуть з Києва.


- У середині січня заплановано реформування Державтоінспекції, - зазначила Екатерина Згуладзе. – Буде створена нова нормативна база, функціональний розподіл, підбір кадрів, і зокрема, людей, які будуть їх навчати. Адже ті, хто вчитимуть поліцейських повинні самі вірити в те, чому навчають.


Прес-служба МВС України.13.10.2014

Спільний патруль міліціонерів та громадськості в місті Кам’янці-Подільському у перше ж чергування показав високу ефективність роботи. На їх рахунку — припинення чотирьох порушень правил дорожнього руху, серед яких — керування транспортним засобом у стані алкогольного сп‘яніння, та розшуканий автомобіль, що перебував в угоні.

Рішення створити подібні спільні патрулі прийняв начальник обласного управління міліції Олександр РОЗІЗНАНИЙ з метою покращення роботи по виявленню та вилученню з незаконного обігу вогнепальної зброї, а також припинення грубих порушень правил дорожнього руху. У перший день у Кам‘янці-Подільському на спільне патрулювання виїхали 4 екіпажі, до складу яких увійшли представники найактивніших місцевих громадських формувань. В ході патрулювання міста члени одного з екіпажів розшукали та повернули власнику автомобіль «ВАЗ-2108», викрадений напередодні.

Такі позитивні результати експерименту лише підтвердили доцільність використання подібної форми роботи з громадськістю і в подальшому.

СЗГ УМВС України в Хмельницькій області.
07.05.2014


Ветерани спецслужб висловилися на підтримку АТО і готові допомагати.

Представники близько двох десятків громадських організацій та об’єднань ветеранів спецслужб заявляють про неприпустимість порушення територіальної цілісності України та висловлюють підтримку діям Антитерористичного центру при СБ України.

Про це йшлося на прес-конференції в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» 7 травня. Учасники прес-конференції, які представляють громадські організації з усієї України, повідомили про створення Координаційної Ради громадського об’єднання Народного фронту оборони України.

Учасники конференції від імені своїх організацій наголошували, що дії АТО, яка проводиться на Сході України, підтримують мільйони патріотів по всій Україні. Ветерани зазначили: «Людям у східних областях розповідають страшилки про якихось міфічних праворадикалів, на яких базується антитерористична операція. Ми, ветерани спецназу, які брали участь у бойових діях ще при Радянському Союзі, вважаємо, що потрібно зробити усе можливе, аби знешкодити сепаратистів і терористів, які окупували частину нашої держави. І готові допомогти своїми силами і досвідом, в тому числі і бойовим. За нами стоять сотні тисяч патріотів з усіх куточків України». Виступаючі підкреслили, що Народний фронт оборони створено з метою широкої мобілізації людських та матеріальних ресурсів держави, інформаційної та роз’яснювальної роботи для боротьби з сепаратизмом і тероризмом, що загрожують територіальній цілісності України, миру та спокою її громадян, бо розум і енергію народу не подолати».

Як заявив керівник АТЦ при СБ України генерал-лейтенант Василь КРУТОВ, «на сьогодні силам АТО доводиться вести боротьбу з професійними найманцями іноземної держави. Це терористи та злочинці, які захоплюють заручників, вбивають і катують людей. Вони цинічно ховаються за спинами цивільних громадян, прикриваються заручниками. Тому для АТЦ дуже важлива підтримка з боку громадян України».

Учасники прес-конференції оголосили про початок мобілізації активістів для посилення спецпідрозділів СБУ, МВС, Збройних сил на Національної гвардії України.

Частина добровольців у Києві та по всій державі увійде в громадські формування для охорони правопорядку та державного кордону – спеціальні загони допомоги міліції та Держприкордонслужби.

Телефон Штабу Народного фронту оборони України: (044) 253-20-32.06.03.2014


Створено «Штаб територіальної громади Київської області з охорони громадського порядку».

На Київщині останнім часом почастішали випадки розбійних нападів на помешкання громадян групою невідомих чоловіків, які, під виглядом представників охоронців Майдану, погрожуючи зброєю, відбирають у людей їх майно. У зв’язку з цим, як засіб взаємодії між правоохоронними органами та громадськими формуваннями, за підтримки громадської ради при ГУМВС України в Київській області створено «Штаб територіальної громади Київської області з охорони громадського порядку».

За сприянням керівництва Київської обласної ради подібні штаби з охорони громадського порядку створені в кожному населеному пункті регіону. Про це під час сьогоднішнього брифінгу в главку міліції Київщини повідомив заступник начальника Управління міліції громадської безпеки ГУМВС України в Київській області Андрій ЗАХАРЧЕНКО.

За його словами загони народної самооборони спільно з працівниками міліції патрулюють вулиці Київщини з метою забезпечення охорони громадського порядку та безпеки громадян, а також попередження, виявлення та розкриття злочинів та адміністративних правопорушень.

Крім цього, голова штабу територіальної громади Київської області з охорони громадського порядку Сергій КУРТЯН зазначив, що загони самооборони не можуть мати за законом бойову вогнепальну зброю проте, аби вони могли допомогти правоохоронцям заблокувати зловмисників чи нападників, їм видаватимуть спецзасоби.

Загалом лише за тиждень співпраці міліціонерів та представників народної самооборони в населених пунктах Київської області здійснено 121 спільне патрулювання, під час яких було попереджено 172 адміністративних правопорушень. В середньому за добу до патрулювання залучається близько 234 працівника міліції та 230 представників громадськості, забезпечуючи при цьому перекриття більше 100 маршрутів патрулювання, з яких 55 піших та 57 автопатрульних.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області.01.12 2013

Цілодобовий пункт охорони громадського порядку на території с.Зазим'я, Броварського р, Київської області

За рішенням Зазимської сільської ради було створено силами Броварського районного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону окремого самостійного підрозділу Київського обласного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, колективного учасника громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК цілодобовий пункт охорони громадського порядку на території с.Зазим'я, Броварського р, Київської області. Під керівництвом С.КУРТЯНА, керівника Броварського РГФ ОГП ДК у тісній взаємодії з працівниками Броварського МВ (з обслуговування м.Бровари і Броварського району) ГУ МВС України в Київській області розроблено маршрути патрулювання території села обладнані кімнати громадських приймалень громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК за адресою с.Зазим'є, вулю Гагаріна 5 та Пролетарська, 6.


Телефон для виклику диспечера ОГФ України ОГП ДК : (044) 332-07-90.

За вказаними адресами кожний вівторок проводяться консультації з громадянами села з питання активізаці участі громадян в охороні громадського порядку та профілактики адміністративних та кримінальних правопорушень на територіії села.25.10.2013

Громадська цивільна служба Об`єднання громадських формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону підвела підсумки роботи за 5 років.

Днями в приміщенні міністерства юстиції України відбулося розширене засідання кординаційної ради ОГФ України ОГП ДК з нагоди відзначення п`ятої річниці заснування громадської цивільної служби Об'єднання громадських формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону.

До участі в урочистом засіданні були запрошенні працівники: Департаменту громадської безпеки МВС України; Державної прикордонної служби України; Українського Союзу Підприємців і Промисловців, Європейського Університету, а також керівники обласних громадських формувань колективних учасників ОГФ України ОГП ДК та члени територіальних громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.

Урочисте засідання відкрив член координаційної ради ОГФ України ОГП ДК, народний депутат у Верховній Раді України від Автономної Республіки Крим у пяти скликанях, гголова комітету ПАРЄ з питань науки і технологій - РАХАНСЬКИЙ Анатолій Варфоломійович.

У 2008 році були створені і розпочали свою діяльність громадські формування обласного статуту: в Київській, Дніпропетровській, Херсонській, Черкаській областях та в Автономній Республіці Крим.

Організацією здійснено ряд заходів, надана велика допомога працівникам міліції у охороні громадського порядку. Було відпрацьовано близько тисяча двісті осіб, які вчинили кримінальні злочини та адміністративні правопорушення.

За 5 років створено близько тисячі пунктів громадського порядку, члени яких беруть участь в охороні громадського порядку під час проведення різноманітних культурно-масових заходів, політичних акцій, спортивних свят та виконують ще масу важливих функцій, які значно полегшують діяльність правоохоронців.

Організацією проводиться оперативна допомога громадянам у вирішенні юридичних, медичних питань.

Керівник Об’єднання громадських формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону Сергій КУРТЯН наголосив на тому, що їх завданням є підняття духовності та культури нашого народу, об`єднання всіх у велику систему співпраці, оперативне реагування на правопорушення та допомога правоохоронним органам.Члени ОГФ України ОГП ДК об’єднуються у спеціальні формування по охороні громадського порядку і йдуть наглядати за дотриманням правопорядку. Приємно усвідомлювати, що на світі ще залишилися небайдужі люди, які не живуть за принципом «моя хата скраю» і не вміють відводити очей, коли сильний кривдить слабкого або хтось просто потребує допомоги.16.07.2013

  
  

"Формула 1" на воді, Вишгород. Липень 2013 року.

З 16-27 липня 2013 року На Київщині у м.Вишгороді за сприянням губернатора Київської області Анатолія ПРИСЯЖНЮКА відбувся етап міжнародних змагань "F1H2O". Ця подія була приурочена також 1025 річчю крещення Київської Русі, на спортивне свято були запрошенні зарубіжні гості з різних країн світу: Росії, Азейбарджан, Китай, Німетчини, Франції, Аргентини та інші. Для забезпечення заходів громадського порядку при підготовці та проведенню змагань до участі спільно з спецпідрозділом "Беркут" та працівниками Вишгородського РУ ГУ МВС України В Київській області, була залучена група активних членів Київського обласного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, які є учасниками громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК. За їх активною допомогою було здійснено заходи підтримки громадського порядку в VIP--зоні трибун призначених для приймання зарубіжних гостей.

По закінченню спортивних змагань та нагородження переможців, керівництвом ОГФ України ОГП ДК в особі генерала-лейтенанта громадської цивільної служби КУРТЯН С.А. за клопотанням начальника Управління громадської безпеки ГУ МВС України в Київській області та підтримкою з боку голови Київської обласної державної адміністрації всім присутнім і правшим участь у заходах охорони громадського порядку членам Київського обласного ГФ ОГП ДК учасникам громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК було вручено дипломи урочистої подяки та цінні подарунки від учасників змагань за якісне виконання статутних обовязків. Були особисто відміченні з боку керівництва УГБ ГУ МВС України в Київській області в особі заступника служби дільничих підполковником міліції Балагутою В.В.такі члени формування як: Сохацький Олег, Шеремет Олег, Янченко Георгій, Бойко Світлана, Гурко Марія, Фесенко Олена, Миляновська Валентина, Хилько Жанна, Ласкіна Тетяна, Смірнов Сергій, Мазуркевич іван, Моргун Володимир, Андрієва світлана та інші.

До уваги користувачів нижче надано фото членів громадської цивільної служби при виконанні службових обовязків.

   31.05.2013


В Хотянівському училищі професійної підготовки працівників міліції пройшов третій етап конкурсу на звання кращий за професією у службі дільничних інспекторів міліції України,  В ході змагань по професійним дисциплінам були обявлені три призера конкурсу 1 місце представник Житомирської обл, 2 місце представник Львівської обл, 3 місце представник Київської обл., 

Для привітання учасників конкурсу та поздоровлення призерів з перемогою на заходи завітали заступник міністра МВС України генерал лейтенант міліції Ратушняк В.І., начальник департаменту ГБ МВС України полковник міліції Задорожний Е.В., заступник нач.ДГБ МВС України полковник міліції Поліщук О.І., начальник УГБ ГУ МВС України в Київській обл. полковник міліції Спаський Ю.Г., заступник УДІМ ГУ МВС України в Київській обл. підполковник міліції Балагута В.В. начальник Хотянівському училищі професійної підготовки працівників міліції ГУ МВС України в Київській обл.полковник міліції Горбонос М.М. а також керівник Обєднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону генерал лейтенант громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК Куртян С.А.,  заступник керівника Київського обласного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону  полковник громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК  Воропай М.І.

Заступник міністра МВС України генерал лейтенант міліції Ратушняк В.І. та генерал лейтенант громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК Куртян С.А. привітали присутніх із святом професійного рівня, побажали подальшого підвищення досягнень у виконанні професійних обовязків учасникам конкурсу, та вручили призерам від МВС України та ОГФ України ОГП ДК дипломи та цінні подарунки. крім цього кожного учасника конкурсу було поздоровлено окремо книгою про бившого міністра МВС України генерала армії Кравченко Ю.Ф. за підписом  Заступника міністра МВС України генерал лейтенант міліції Ратушняка Віктора Івановича та за участю генерала лейтенанта громадської цивільної служби ОГФ України ОГП ДК Куртяна Сергія Анатолійовича.20.05.2011

У поточному році минає рівно десятиліття з того часу, як на Хмельниччині почали діяти перші громадські формування з сприяння органам внутрішніх справ в охороні громадського порядку. І хоча багато хто вважає, що «народні дружинники» — це суто радянське надбання, яке мало би канути в Літу разом радянським періодом, проте приємно усвідомлювати, що є ще на світі небайдужі люди, які не живуть за принципом «моя хата скраю» і не вміють відводити очей, коли сильний кривдить слабкого або хтось просто потребує допомоги.

Ці люди об’єднуються у спеціальні формування по охороні громадського порядку і, як у старі добрі часи, добровільно йдуть наглядати за дотриманням правопорядку. На сьогоднішній день на Хмельниччині є 252 громадських формування, до складу яких входить майже чотири тисячі добровольців. Такі загони діють по всій області, але найефективніше організували їх діяльність у місті Кам’янець-Подільському, де керівництво міського відділу міліції, об’єднавшись з органами місцевої влади, не лише продумало сам принцип роботи громадських формування, а й потурбувалося про належну правову підготовку їхніх членів. З цією метою у місті організували єдиний навчальний центр, де добровольців навчають азам юриспруденції та психології, консультують, як краще повестися у тій чи іншій ситуації. Для зручності, декілька десятків громадських формувань, які донедавна існували у райцентрі, об’єднали у одну велику «Міську дружину».

За словами начальника Кам’янець-Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області Миколи Семенишина, дружина надає велику допомогу працівникам міліції у охороні громадського порядку, за її допомогою вдалося компенсувати некомплект особового складу і з’явилася можливість перекривати додаткові патрульні маршрути.

Звичайно, на патрулювання члени громадських формувань йдуть не самі, а разом зі співробітниками міліції. Вони також беруть участь у охороні громадського порядку під час проведення різноманітних культурно-масових заходів, політичних акцій, чи то спортивних свят, і виконують ще масу важливих функцій, які значно полегшують діяльність правоохоронців. Крім того, як зізнався командир загону сприяння міліції, а за сумісництвом — завідувач відділу міськвиконкому Валерій Клименко, окрім допомоги міліції, він та його колеги під час патрулювань отримують ще й чимало інформації, корисної для їх безпосередньої посадової діяльності, наприклад, як працюють заклади харчування та торгівлі у вечірній і нічний час, чи дотримуються у них встановлених місцевою владою правил.

До речі, стати членом загону сприяння міліції не так-то й просто — сюди, як і до органів внутрішніх справ, відбирають найкращих, які перед цим проходять сувору перевірку та підготовку.

Кам’янець-Подільський — місто туристичне і молодіжне, тому більшість добровольців у загонах сприяння міліції — це студенти місцевих начальних закладів. Залучаючи молодь до охорони громадського порядку, працівники міліції, як кажуть, вбивають одним пострілом двох зайців — не лише мають додаткові сили, задіяні на ОГП, а й таким чином здійснюють профорієнтаційну та профілактичну роботу. Адже є чимала надія на те, що та молода людина, яка відчула усі тяготи правоохоронної роботи на собі, завтра навряд чи сама вчинить правопорушення, або дозволить його вчинити товаришеві.

Загалом по області у поточному році за участю членів громадських формувань розкрито 441 злочин та припинено 2300 адміністративних правопорушень. 85 активістів за сумлінне виконання добровільно взятих на себе обов’язків були заохочені грошовими преміями та цінними подарунками. До речі, в 2009 році органами влади Хмельницької області спеціально для таких цілей, а також на інші потреби формувань виділено понад 35 тисяч гривень.02.03.2009

НА ПОЛТАВЩИНІ ВІДРОДЖУЮТЬ ДОБРОВІЛЬНІ НАРОДНІ ДРУЖИНИ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ.

У понеділок, 2 березня в ГУМВС України в Полтавській області відбулися урочисті збори з нагоди 50-річчя створення добровільних народних дружин з охорони громадського порядку. В заході взяв участь голова Полтавської облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ, заступник голови обласної ради Петро ВОРОНА, начальник ГУМВС України в області Михайло ЦИМБАЛЮК та міські голови Полтави, Кременчука і Миргорода.

В умовах зростання злочинів, що скоюються на вулицях (а як доводить статистика протягом січня - лютого зафіксоване збільшення випадків грабежів, крадіжок та хуліганських дій) особливого значення набуває робота громадських помічників дільничних інспекторів, які разом із людьми у формі і вдень і вночі несуть варту по охороні громадського порядку. На Полтавщині таких небайдужих і активних людей налічується більше 10 тисяч, які об’єднані у 300 формувань. Такі об’єднання, за словами Михайла ЦИМБАЛЮКА діють в найбільших містах області та у деяких сільських територіях, зокрема Зінківському та Хорольському районах. Крім того, в обласному центрі створено 5 груп добровольців на базі вищих навчальних закладів.

Коло роботи, яку виконують громадські помічники дільничних досить широка: патрулювання на вулицях, охорона громадського порядку під час свят та масових заходів, боротьба із браконьєрством. А за рік ними виявлено 500 правопорушень та розкрито майже 50 злочинів. Тому, в ГУМВС практику співпраці із добровольцями називають досить успішною, і розраховують на розширення співпраці.

За це виступає і голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій АСАДЧЕВ, який, до речі, свого часу також був членом добровільної народної дружини.

„Це гарний симбіоз професійної міліції з населенням. На місцях є достатньо активних, небайдужих людей, які готові допомагати і дуже гарно знають свою місцевість, знають населення, знають його звички, знають, хто може скоїти злочин і хто не може. Тому ці люди можуть бути гарними помічниками для нашої держави та її правоохоронної системи”, - зазначив голова Полтавської ОДА.

Як один із варіантів стимулювання добровольців, Валерій АСАДЧЕВ називає грошову винагороду. Зокрема, за рахунок грошей, які передбачені в бюджеті на громадські роботи. Крім того, керівник області вітає ініціативу козацьких організацій, які долучаються до охорони громадського порядку.

Євген ЛОПУШИНСЬКИЙ